کابینت هایگلاس سفید، عکس 17 مدل کابینت مدرن سفید

در زندگی های مدرن امروزی رنگ های روشن از جمله رنگ سفید بهترین رنگ در انتخاب کابینت محسوب می شود. کابینت هایگلاس سفید، یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین کابینت آشپزخانه های ایرانی ست. این رنگ تأثیر به سزایی در ایجاد شادابی و حس صمیمت فضای خانه دارد.
ویژگی های منحصر به فردی که کابینت های هایگلاس سفید نسبت به سایر کابینت ها دارند، همچنین قیمت مناسب آنها، باعث شده سهم زیادی از کابینت های آشپزخانه به کابینت های های‌گلاس سفید تعلق گیرد.
چنانچه شما هم علاقه مند به آشپزخانه های چشمگیر و پرنور با فضای بزرگ و دوستدانه هستید؛ این مقاله مختص به خودِ خودِ شماست پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشد.

کابینت های گلاس سفید

کابینت های‌گلاس سفید

رنگ سفید در گذشته نماد دلسردی و کسلی بود و طرفدار آنچنانی نداشت. این باور اشتباه امروزه از بین رفته است. در دکوراسیون بسیاری از منازل این رنگ بسیار پرطرفدار است علی الخصوص در انتخاب کابینت.
از آنجا که آشپزخانه قلب دوم خانه است، در یک نگاه اثر خود را بر دید مخاطب می گذارد. از دید هر شخص ظاهر درخشان و پرنور یک آشپزخانه حسن بزرگی است. کابینت هایگلاس سفید بهترین انتخاب برای داشتن فضای بزرگ و درخشان است.

کابینت های‌گلاس سفید

کابینت های گلاس سفید انعکاس نور فوق العاده ای دارد، همین انعکاس نور موجب درخشش و بزرگ نشان دادن فضای آشپزخانه های کوچک می شود.

عکس کابینت های گلاس سفید طلایی

هر رنگی دارای معایب و مزایایی می باشد که در اینجا میخواهیم مزایای کابینت هایگلاس سفید و معایب آن را با یکدیگر بررسی کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را درباره ی آشپزخانه خود داشته باشید.

کابینت های‌گلاس به رنگ سفید

برترین امتیازات کابینت هایگلاس سفید

  • استفاده از کابینت هایگلاس سفید حس آسایش و امنیت را در بین اعضای آن خانواده ایجاد می‌کند.

  • کابینت هایگلاس با رنگ سفید هرشخص با هر سلیقه ای را مجذوب به خود می کند.

  • سفید در بین ایرانیان نماد پاکی و تمیزی است و استفاده از کابینت گلاس سفید ظاهری تمیز به آشپزخانه می‌دهد.

  • رنگ سفید باعث انعکاس نور می‌شود کابینت هایگلاس سفید می‌تواند نور و درخشندگی هر آشپزخانه ای را چندین برابر کند.

مزایای کابینت هایگلاس سفید
آشپزخانه بزرگ با کابینت هایگلاس سفید
  • کابینت های گلاس با رنگ سفید حس بی آلایشی و سادگی را به مخاطب خود می بخشد.

  • کابینت های گلاس سفید بدلیل خنثی بودن با هر ترکیب رنگی هماهنگ شده و بسیار چشم نواز می‌باشند.

  • در جهان امروزی تنها کابینت هایگلاس سفید است که می تواند حس مدرنیته را به دکوراسیون آشپزخانه ها القا کند.

انعکاس نور در کابینت های‌گلاس سفید
کابینت مدرن تمام سفید

چند ایراد ظاهری کابینت های‌گلاس سفید

شاید کابینت های گلاس ‌سفید امتیازات زیادی داشته باشند اما رنگ سفید آن ها مانند سایر اجسام سفید دیگر ایراداتی را با خود به همراه دارد.
در ذیل چند مورد از این ایرادات را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

نمایان کثیفی:

لک و کثیفی در همه ی اجسام با رنگ روشن به وضوح دیده می‌شود. در کابینت های گلاس با رنگ سفید هرگونه لک و کثیفی کامل قابل مشاهده خواهد بود، که این مورد ظاهری نه چندان زیبا به آشپزخانه می‌دهد.

 ایجاد خط و خش بر سطح کابینت:

در صورت برخورد اجسام تیز و برنده با سطح کابینت های گلاس سفید می‌تواند موجب زخمی شدن کابینت شود. همچنین از آن جا که مقاومت کابینت های گلاس در برابر آب کم است، در صورت ریختن آب می تواند موجب ترک بر سطح کابینت شود.

ویژگی کابینت های گلاس سفید
خط و خش بر کابینت های گلس سفید

سفید رنگی کسل کننده:

سفید با تمام ویژگی های برتری که دارد، این ایراد هم دارد که رنگی است که اگر تماماً استفاده شود بسیار کسل کننده می‌باشد. خوبی کابینت های گلاس سفید در این است که می‌توان با سایر رنگ ها ترکیب کرد تا این کسلی برطرف شود.

ماندن جای لکه وتغییر رنگ کابینت:

همانطور که اگر روغن و‌… بر روی پارچه سفید بریزد مانند آهنربا جذب پارچه می‌شود، این امر بر روی کابینت هایگلاس سفید نیز صدق می‌کند. در صورت عدم تمیزی به موقع می‌تواند رنگ سفید کابینت تغییر کند.

کابینت هایگلاس سفید قهوه ای
پاک کردن لکه از کابینت هایگلاس سفید

ترکیب رنگ کابینت های‌گلاس سفید با دیگر رنگ ها

کابینت های گلاس سفید به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب می‌شوند. می توانید با انتخاب صحیح یک ترکیب رنگ عالی، زیبایی آشپزخانه را چند برابر نمایید. نکته بسیار مهم در این است که ترکیب رنگ های تیره با سفید از جذابیت کابینت های‌گلاس سفید می‌کاهد. برای داشتن ترکیب زیبا لازم است از رنگ های شفاف استفاده کنید تا آشپزخانه ای شاد و پر از انرژی را داشته باشید.

کابینت های گلس سفید طوسی
ترکیب کابینت های‌گلاس سفید با دیگر رنگ ه

و در پایان …

خُب توانستیم تمامی مزیت های کابینت گلاس سفید را که یک به یک با یکدیگر بررسی کنیم و با معایب نه چندان دشوار آن ها آشنا شویم. پس می توانیم نتیجه بگیریم: با یک ترکیب رنگ عالی بدون در نظر گرفتن معایب کوچک، با انتخاب کابینت های‌گلاس سفید می‌توانیم جذابیت آشپزخانه خود را چندین و چند برابر جلوه دهیم. فضای زیبا و دل نشین یک آشپزخانه نتیجه سلیقه و انتخاب صحیح شماست.

انواع کابینت های‌گلاس سفید
مدل کابینت هایگلاس سفید