ترکیب رنگ کابینت هایگلاس، معرفی 8 رنگ کابینت گلاس

ترکیب رنگ کابینت هایگلاس در داشتن آشپزخانه مدرن نقش بسیار چشمگیری دارد. تنوع رنگ کابینت هایگلاس بسیار گسترده است. فضا، نورپردازی و روشنایی آشپزخانه در انتخاب درست کابینت، نقش بسیار مهمی دارد. برای آنکه سبک‌ چیدمان‌مان مدرن باشد بهتر است از ترکیبِ رنگ‌های متضاد کابینت هایگلاس با یکدیگر استفاده کنیم. همچنین رنگ‌های متضاد می تواند شور و نشاط وصف نشدنی به فضای آشپزخانه ببخشد.

شما هم قصد بازسازی و‌ یا ایجاد تغییر اساسی در دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید؟ میخواهید بدانید چه ترکیب رنگ کابینت گلاسی متناسب با فضای آشپزخانه شماست؟ خواندن این مقاله برای آن که بهترین تصمیم را در انتخاب رنگ کابینت خود داشته باشید به شدت توصیه می شود. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

رنگ بندی کابینت هایگلاس
طرح های کابینت هایگلاس

رنگ‎بندی کابینت هایگلاس متناسب با فضای آشپزخانه

آیا شما جزء آن دسته از افرادی می باشید که فضای آشپزخانه‌تان کوچک است؟ برای آنکه از فضای کوچک آشپزخانه خود نهایت استفاده را داشته باشید پیشنهاد ما به شما ترکیبی از کابینت‌های‌ گلاس با رنگ‌های روشن است.

ترکیب رنگ روشن و براق کابینت های‌گلاس باعث می شود تا فضای آشپزخانه شما بزرگتر و عمیق تر به نظر برسد.

کابینت هایگلاس روشن
کابینت های‌گلاس سفید

در آشپزخانه با فضای معمولی و بزرگ الزامی در استفاده از رنگ‌های روشن نمی باشد. در صورتی که در آشپزخانه اگر از ترکیب رنگ کابینت نامناسب استفاده کنید، باعث فضای سرد، دلگیر و بی‌روحی ایجاد شود.

کابینت های گلاس تیره
تناژ رنگی کابینت گلاس

8 رنگ محبوب کابینت هایگلاس

معمولاً از ترکیب رنگ‌های روشن با یکدیگر استفاده نمی‌شود، چرا که ترکیب بعضی از رنگ‌های روشن باعث ایجاد فضای سردی و بی‌روح می‌شود. همچنین استفاده از ترکیب رنگ تیره برای آشپزخانه می تواند فضا را تاریک نشان دهد.

رنگ های پرطرفدار کابینت گلاس
ترکیب کابینت گلاس روشن و تیره

ما در ادامه مقاله بهترین رنگ‌بندی‌های کابینت هایگلاس را برای شما آورده ایم تا در انتخاب رنگ دچار اشتباه نشوید!

رنگ طوسی روشن کابینت های‌گلاس

رنگ طوسی هم مانند رنگ سفید رنگ خنثی می‌باشد و کاربرد آن با دیگر رنگ‌ها می‌تواند ترکیب رنگ بسیار جذابی را ایجاد کند. استفاده از کابینت تمام طوسی اشتباه بزرگی است چرا که آشپزخانه را بی‌روح جلوه می‌دهد. شما برای آنکه آشپزخانه ای مدرن با درخشندگی بسیار‌خوبی را داشته باشید می‌توانید از ترکیب رنگ طوسی با سفید مایل به کرم استفاده نمایید.

کابینت گلاس طوسی روشن

کابینت های‌گلاس با رنگ زرد روشن

همانطور که گفته شد رنگ‌های روشن چون رنگ زرد روشن در چیدمان مدرن آشپزخانه نقش بسزایی دارند. استفاده از ترکیب رنگ زرد روشن با رنگ مشکی برای کابینت می‌تواند جلوه‌ی بسیار فوق العاده خاص و شیکی را به آشپزخانه شما ببخشد.

کابینت های‌گلاس زرد رنگ

ترکیب هایگلاس فندقی با رنگ‌های روشن

رنگ‌های تیره چون رنگ فندقی بهتر است در آشپزخانه با فضای بزرگ و نور بسیار زیاد استفاده شود. چرا‌ که رنگ‌های تیره در آشپزخانه‌های کوچک بازده خوبی ندارند. این رنگ، رنگ بسیار گرمی است و باعث ایجاد یکرنگی و یکدلی بین اعضای خانواده می‌‌شود. ترکیب رنگ فندقی با رنگ کرم، قهوه ای روشن و طوسی روشن سبب ایجاد تعادل و زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه می‌شود.

رنگ فندقی کابینت هایگلاس

رنگ سفید، رنگ مدرن

رنگ سفید جزء آن دسته از رنگ‌هایی است که هم به تنهایی فضای آشپزخانه را مدرن می کند هم ترکیب آن با رنگ‌های دیگر بسیار جذاب می شود. این رنگ شور و نشاط، و همچنین صمیمیت را در فضای خانه به وجود می‌آورد. کابینت گلاس سفید به خوبی نور آشپزخانه را انعکاس می‌دهد و فضا را بزرگتر و تمیز‌تر نشان می‌دهد.

کابینت هایگلاس سفید مدرن

ترکیب کابینت هایگلاس رنگ مشکی با دیگر رنگ‌ها

رنگ مشکی به خوبی با رنگ‌های روشن ترکیب می‌شود و بیشتر مناسب آشپزخانه‌های بزرگ است. در صورتی که علاقه به رنگ مشکی دارید اما فضای آشپزخانه‌تان کوچک است، می توانید از ترکیب رنگ سفید با مشکی استفاده کنید. ترکیب رنگ سفید و مشکی از تاریکی رنگ مشکی می ‌کاهد. اگر آشپزخانه شما بزرگ است می توانید برای خاص شدن آن از ترکیب رنگ مشکی با زغالی و یا طرح چوب استفاده کنید.

کابینت گلاس با رنگ مشکی

ترکیب کابینت گلاس طرح چوب با رنگ‌های روشن

طرح چوب هم مانند بسیار از رنگ‌ها دارای تنوع می‌باشد. کابینت گلاس با طرح چوب تیره مختص به آشپزخانه‌های بزرگ است. طرح چوب روشن در صورت استفاده درست می‌تواند انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌های کوچک باشد. با کمی تأمل و انتخاب تناژ رنگ مناسب می‌توان از تاریکی و سردی، روشنی و بی روحی جلوگیری نمایید.

کابینت هایگلاس طرح چوب
کابینت گلاس طرح چوب

ایجاد انعکاس با کابینت هایگلاس ترکیب قرمز

رنگ تند چون قرمز، نارنجی، بنفش و‌… جزء دسته رنگ‌هایی هستند که نباید تنهایی به کارگرفته شوند، چرا که پس از مدتی از آن دلزده خواهید شد. انتخاب رنگ تمام قرمز برای کابینت آشپزخانه با فضای کوچک دارای نور کم توصیه نمی‌باشد. قرمز رنگی هیجان آور و شادی‌آور است و بیشتر انتخاب افرادی با سلایق خاص می‌باشد. این رنگ حتماً باید با رنگ‌های مکمل خود به کار گرفته شود تا اثر سردی آن بر محیط از بین برود.

ترکیب رنگ کابینت گلاس قرمز با رنگ روشن
کابینت هایگلاس قرمز

رنگ آبی روشنِ کابینت هایگلاس

رنگ آبی روشن، رنگ بسیار محبوبی است و طرفداران خاص خود را دارد. این تلفیق رنگ کابینت های‌گلاس برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که به خودی خود دارای نور کافی می‌باشند. ترکیب رنگ آبی روشن با رنگ خاکستری روشن بسیار خاص است و فضای آرام و دل نشینی را ایجاد می‌‌کند.

کابینت گلاس با رنگ آبی

نتیجه گیری حاصل از ترکیب رنگ کابینت هایگلاس

لازم است تا نهایت تشکر را از شما عزیزانی که تا انتهای مقاله همراه ما بودید را داشته باشیم. در پایان نتیجه می‌گیریم که ترکیب رنگ تیره و تند کابینت‌های هایگلاس برای آشپزخانه‌های کوچک اکیداً توصیه نمی شود. برای آنکه بهترین ترکیب رنگ را برای کابینت آشپزخانه خود داشته باشید لازم است از رنگ‌های مکمل و متعادل استفاده نمایید. به کاربردن کابینت با رنگ‌های مکمل و متعادل چیدمان آشپزخانه شما را آرام و چشم‌نواز می‌کند. پس انتخاب دقیق شما نتیجه‌ی ماندگاری طولانی مدت را با خود به همراه دارد.

کابینت گلاس بنفش
کابینت گلاس سبز
کابینت گلاس طوسی سفید