• پروژه بازسازی فروشگاه پوشاک

• مشخصات کلی پروژه

نوع ساختمان: تجاری
مساحت: 400 متر (سه طبقه)
تاریخ طراحی: ۱۳۹۳
تاریخ اجرا: ۱۳۹۳
تیم اجرا: گروه کیان دیزاین

بازسازی مغازه پوشاک

طراحی و بازسازی فروشگاه پوشاک زنانه کلارا

بازسازی فروشگاه پوشاک کلارا در دی ماه سال 93 توسط نظارت کامل تیم نوین بازسازی با طراحی و اجرای تیم کیان دیزاین بازسازی شد.

آقای رجایی صاحب فروشگاه لباس زنانه کلارا در دی ماه سال 93 تصمیم به بازسازی فروشگاه پوشاک خود گرفتن و برای جذب مشتری تغییراتی در دکوراسیون قبلی فروشگاه اعمال کردند.

بی شک دکوراسیون فروشگاه تاثیر بسزایی در جذب مشتریان و نهایت خرید آن‌ها دارد. به خصوص داشتن دکوراسیون و ویترین جذاب برای فروشگاه لباس می‌تواند موجب جذب مشتریان بیشتری شود. برای داشتن دکوراسیون مناسب فروشگاه، نیاز به سلیقه خوب و طراحی خوب است تا اینکه بخواهید هزینه زیادی صرف کنید.
در این مقاله نکات مهمی که در بازسازی این واحد تجاری انجام شد را مطرح می‌کنیم و در ادامه عکس‌ هر بخش از فروشگاه بعد از بازسازی را می‌توانید مشاهده کنید.

اگر قصد بازسازی فروشگاه خود را دارید، اگر قصد تغییر دکوراسیون واحد تجاری خود را دارید یا اگر دوست دارید مغازه شما بیشتر دیده شود و جذب مشتریان افزایش یابد با ما همراه باشید.

کارهایی که قبل از بازسازی مغازه پوشاک کلارا صورت گرفت، طراحی سه بعدی فروشگاه با نرم افزار، طرح برای چیدمان و دکور جدید و انتخاب رنگ مناسب برای طبقات بود. بعد از تاییدیه کارفرما(جناب آقای رجایی)، به مرحله اجرا رفتیم.
کلارا یک فروشگاه بزرگ و سه طبقه است. رنگ قالب این فروشگاه سفید انتخاب شد، برای گرم و صمیمی شدن محیط از رنگ قهوه‌ای و رنگ‌های تیره در دیگر طبقات استفاده شده است.
داشتن ویترین جذاب یکی از عوامل بسیار مهم برای جذب مشتری به داخل بوتیک است.

بازسازی ویترین

ویترین این بوتیک که قبل از بازسازی یک ویترین معولی با چیدمانی ساده از برخی لباس‌ها بود، برای زیباتر شدن و جذب مشتریان بیشتر به وینرینی زیبا و شیک بازسازی شد.

نمای بیرونی فروشگاه از سنگ آنتیک مشکی و کرم رنگ ساخته شده است. سنگ مشکی دور شیشه باعث ایجاد قاب جذاب‌تر و تمرکز بیشتر بر روی چیدمان داخل ویترین شده است. نورپردازی خارجی فروشگاه چراغ‌های ریلی COB هستند که با تابش متمرکز نور باعث جذاب شدن نورپردازی خارجی شده است.

رنگ داخل ویترین سفید انتخاب شده است تا در فصول و مناسب‌های مختلف استفاده از رنگ‌ و طرح متفاوت البسه جلوه بیشتری به دکور ویترین دهند.
نورپردازی داخل ویترین هالوژن توکار COB است تا نور را به صورت متمرکز به اجناس بتاباند.

ویترین مغازه

چه بخش‌هایی از فروشگاه بازسازی شدند؟

بعد از طراحی ویترین مغازه به عنوان عامل ارتباطی داخل فروشگاه و محیط بیرون، دکوراسیون داخلی مغازه یکی از عوامل موثر در جذب مشتری و القای حس خوب به مخاطب به حساب می‌آید. دکور فروشگاه شامل طراحی سقف، قفسه بندی، استفاده از عوامل دکوراتیو، رنگ و متریال کف، نورپردازی داخلی، نحوه چیدمان اجناس، کمدهای دیواری و اتاق پرو است. در طراحی داخلی این فروشگاه از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب استفاده شد و برای اینکه رنگ سفید بیش از حد در فضا موجب کسل شدن افراد نشود، در هنگام طراحی از رنگ چوب در دکور انتهای طبقه، پلکان و همچنین رنگ کاغذ دیواری‌ها استفاده شد تا به عنوان رنگ مکمل موجب گرمی محیط شود. همچنین در بخش‌های دیگر از رنگ آبی تیره و زرشکی استفاده کردیم. استفاده از رنگ چوب به کار رفته در کاغذ دیواری و پلکان، باعث ایجاد گرمی در محیط می‌شود.

بازسازی فروشگاه- ساخت ویترین

وارد فروشگاه می‌شویم؛ طبقه اول

بازسازی کف فروشگاه، سرامیک‌های کف که قبل از بازسازی رنگ تیره داشتند به سرامیک سفید رنگ 60*60 تغییر یافتند. استفاده از رنگ سفید با نورپردازی زیاد در این محیط موجب شده تا فضای دلباز و بزرگ فروشگاه بیشتر جلب توجه کند. سمت راست فروشگاه، شاهد لباس مجلسی آویزان در باکس‌های ام دی اف سفید بر چوب لباسی هستیم.

دکور فروشگاه پوشاک- کانتر

بازسازی دیوار مغازه

دیوارهای مغازه نیز بازسازی شدند؛ دیوارهای فروشگاه که به صورت ساده نقاشی شده بودند، بعد از بازسازی کاغذ دیواری شدند. کاغذ دیواری بخشی از دیوار به رنگ کرم و قهوه‌ای برای گرمی بخشی به محیط به صورت برجسته و مخمل کوب هستند که طرح بافت طرح آن موجب جذاب‌تر شدن فضا شده است. دیوار پشت باکس‌ها به رنگ زرشکی کاغذ دیواری شدند، استفاده از رنگ سفید و به همراه رنگ تیره موجب جلب توجه بیشتری شده است.

بازسازی دیوار مغاره پوشاک

سقف مغازه بعد از بازسازی

مغازه کلارا به علت داشتن متراژ زیاد و همچنین، بلند بودن سقف این امکان را به ما داد تا بهترین استفاده را از این فضا داشته باشیم و سقف کاذب طراحی کنیم تا زیبایی دکوراسیون مغازه را چند برابر کند.

سقف این بوتیک قبل از بازسازی گچ کاری معمولی بود به سقف رابینس با نورپردازی مخفی و چراغ هالوژن تغییر یافت. بخش دیگر سقف را از چوب ام دی اف سفید ساختیم.

نورپردازی فروشگاه

برای اینکه بتوانیم نورپردازی مناسب و حرفه‌ای در دکوراسیون داخلی مغازه داشته باشیم، بهتر است از رنگ و سبک متفاوت نورها استفاده کنیم. در نورپردازی مدرن از هالوژن‌ها استفاده می‌شود تا مشتریان را به سمت فضای اصلی هدایت کنیم.
در این مغازه پوشاک نیز، از هالوژن‌های توکار داخل سقف در رنگ‌های آفتابی و مهتابی استفاده کردیم، داخل سقف از نور مخفی و ریسه استفاده کردیم، بالای هر باکس چراغ ریلی COB که نور متمرکزی به لباس‌ها می‌تاباند و توجه بیشتری را به البسه داخل باکس‌ها جلب می‌کند، نصب شده است.‌‌ استفاده از نور بیشتر در محیط موجب می‌گردد تا رنگ البسه بیشتر مورد توجه مشتریان باشد.

نورپردازی فروشگاه پوشاک

یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، این است که علاوه بر زیبایی و جذابیت فضای داخل، از متریال‌های خوش رنگ و لعاب در طراحی؛ که به راحتی موجب جلب توجه مشتریان می‌شود، استفاده گردد.
در انتهای این طبقه شاهد پوستری از خیابان شانزه لیزه پاریس هستیم، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های پاریس که از شهرهای مهم مد و فشن در جهان است.

خیابان شانزه لیزه پاریس که از تنوع فروشگاه‌های برند لباس تشکیل شده است؛ به منظور القای حس خرید در بهترین خیابان از برترین کشور دنیا در حوزه مد و فشن در دکوراسیون داخلی فروشگاه کلارا طراحی شده است.
دکور انتهایی مغازه، از ام دی اف ساخته شده از رنگ چوب استفاده کردیم تا در گرما بخشی و صمیمی بودن محیط اثرگذار باشد.

دکور مغازه پوشاک- بازسازی

در کنار این باکس‌های سفید لباس، اتاق پروی تعبیه شده است که درب چرمی تیره رنگ دارد، کانتر مقابل درب ورودی از جنس ام دی اف و به رنگ سفید و مشکی ساخته شده است.

در مرکز این طبقه شاهد پله اسپیرال برای رفتن به زیر زمین هستیم و در گوشه این طبقه پله‌های دیگری برای رفتن به طبقه بالا وجود دارد. جنس پلکان چوب راش و فلز می‌باشد، رنگ آن‌ها قهوه‌ای رنگ با طرح چوب است.

به طبقه زیر همکف بوتیک می‌رویم،

دکور طبقه زیر همکف با توجه به سبک لباسی که در اینجا وجود دارد نسبت به طبقه اول متفاوت است.

بازسازی مغازه پوشاک

برای رفع کسل شدن از رنگ سفید در این طبقه از رنگ آبی و سفید استفاده شده است. رنگ کاغذ دیواری، ورودی اتاق پرو و کانتر آبی تیره انتخاب شدند. کف این طبقه نیز سرامیک سفید است.

دکوراسیون داخلی مغازه- کاغذ دیواری

بخشی از دیوار به رنگ سفید نقاشی شده و بر روی بخش دیگر کاغذ دیواری آبی تیره طرحدار نصب شده است.

بازسازی بوتیک- رگال لباس

سقف اجرایی در این طبقه نیز رابینس است که نورپردازی مخفی و هالوژن دارد. یکی از المان‌های دیگر برای جلوگیری از استفاده رنگ سفید، استفاده از هالوژن‌های رنگ آفتابی در سقف است.

بازسازی سقف مغازه پوشاک
  • آیا این سوال برای شما هم پیش آمده که با اینکه جایگاه فروشگاه شما در مکان پرتدد است اما چرا مخاطبی جذب فروشگاه شما نمی‌شود؟

در مقاله بازسازی فروشگاه لباس از چه مباحثی صحبت کردیم؟

نکاتی در مورد بازسازی فروشگاه و دکوراسیون داخلی را بیان کردیم. در مورد تاثیر ویترین در نگاه اول مشتری برای جذب و ورود به مغازه را گفتیم، سپس در مورد تاثیر دکوراسیون داخلی در بیشتر دیدن شدن فروشگاه توسط مشتریان و در نهایت خرید را مطرح کردیم. بازسازی پروژه پوشاک کلارا مورد بررسی قرار دادیم و سپس در مورد نکات دکوراسیون داخلی به همراه تغییرات و دکوراسیون این پروژه در بخش‌های مختلف نکاتی را مطرح کردیم.