هزینه بازسازی خانه

اگر میانگین متراژ واحدهای مسکونی در تهران را 80 متر مربع درنظر بگیریم، از قرار معلوم هزینه بازسازی خانه به صورت حدودی مترمربعی 800 هزار تومان تا 1 میلیون است . البته این قیمت حداقل و پایه است و این رقم بسته به بکارگیری مواد خارجی و نیز حجم بازسازی و سایر مؤلفه‌های دیگر، نظیر اجرای دکوراسیون داخلی و …به مبلغ بیشتر نیز قابل ارتقا است. نکته جالب اين است که وقتی رقم میانگین هزینه نوسازی یک ملک را با قیمت تمام شده واحدهای مسکونی مهر مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که هزینه بازسازی خانه در تهران دقیقا معادل هزینه ساخت یک واحد مسکونی درشهرستان‌های کوچک، البته بدون احتساب قیمت زمین است.

هزینه بازسازی خانه

شما باید برای دریافت اطلاعات درباره چگونگی بازسازی یک واحد مسکونی و نیز کسب اطلاع راجع به جزئیات قیمت‌های موجود از شرکت هایی که دراین زمینه فعالیت دارند پرس و جو کنید. فعالان این حوزه تاکید دارند که در بازسازی منزل، معمولا مواردي نظیر اجرای کفپوش،کابینت، نقاشی، آهنگری، کاغذ دیواری، لوله‌کشی، گچ‌کاری، سقف کاذب، پارکت، شومینه، لمینت و … اجرایی می‌شود که هریک از این موارد از لحاظ کیفیت در سطوح مختلفی قابل تقسیم‌بندی هستند.

هزینه بازسازی خانه

اگر از جمله افرادی هستید که احیانا مایل نیستند که قصد بازسازی کل آپارتمان خود را دارند و تمایل به بازسازی‌های موردی در ساختمان خود دارید، اطلاع ازجزئیات قیمت‌های بخش‌های مختلف بازسازی می‌تواند به شما کمک کند.در جدول زیر قیمت های تخمینی برای بازسازی خانه برآورد شده است.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی قسمت های مختلف خانه

هزینه بازسازی دیوارها

انتخاب های زیادی برای پوشش دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد. استفاده از کاغذ دیواری ساده و سه بعدی، پوسترهای سه بعدی، رنگ و نقاشی ساختمان، پنل های دکوراتیو، سنگ آنتیک و تزئینی برخی از بهترین مصالح برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی هستند که روی هزینه بازسازی خانه تاثیر دارند. سبک طراحی و سلیقه کارفرما و صد البته بودجه در انتخاب دیوارپوش‌ها حرف اول را می زند. هزینه اجرای کاغذ دیواری و نقاشی دیوارها در جدول بالا وجود دارد.

همین الان برای مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 28421841-021

شما می توانید با شماره مستقیم بالا تماس گرفته یا فرم مشاوره و بازدید رایگان را تکمیل نمایید تا در چند ساعت آینده، با شما تماس گرفته شود.

همین الان درخواست مشاوره و بازدید رایگان را دارم!

هزینه بازسازی کف منزل

کف خانه سطح بزرگی را اشغال کرده و یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. انواع پارکت، کفپوش های چوبی، لمینت، کفپوش پی وی سی، سنگ و سرامیک برای کف ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. مبلغ زیادی از هزینه بازسازی خانه مرتبط با هزینه نصب و اجرای کفپوش است. در ساختمان های مدرن و لوکس طراحی کف اغلب با پارکت لمینت و کفپوش های مدرن انجام می شود.

کف‌پوش‌های مختلفی نظیرسرامیک، پارکت، لمینت و سنگ به عنوان رایج‌ترین انواع کف‌پوش‌ موجود دربازار هستند که هزینه اجرای هرکدام از آنها متفاوت است، به طوری که هزینه اجرای هر متر مربع پارکت از ۳،۵۰۰،۰۰۰ – ۱،۲۰۰،۰۰۰هزار ریال متغير است. این اختلاف قیمت ناشی از کیفیت پارکت‌ها است که ارتباط مستقیمی با برند آن دارد.  البته برخی ترحیح می‌دهند که از کف‌پوش سنگ استفاده کنند، دراین‌باره باید گفت باید که سنگ‌های موجود دربازار شامل سنگ گرانیت، تراورتن، مرمر، مرمریت و … است که از قرار معلوم و آن طور که فعالان این حرفه عنوان می‌کنند،
گران‌ترین سنگی که برای کف‌پوش ساختمان‌ها به کار می‌رود، سنگ تراورتن است که البته این سنگ نیز از نظر کیفیت دارای انواع مختلفی است، اما هزینه آن از متر مربعی ۳،۵۰۰،۰۰۰ – ۱،۵۰۰،۰۰۰ هزار ریال است که البته به این رقم هزینه دستمزد را بايد افزود.

هزینه بازسازی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مهم‌ترین بخش در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی است. دکوراسیون داخلی آشپزخانه می تواند هزینه زیادی داشته باشد. تعویض کابینت آشپزخانه با متریال مختلف، هزینه بازسازی خانه را افزایش می‌دهد. اجرای نورپردازی در آشپزخانه، تخریب و نوسازی آرک های قدیمی و رابیتس کاری، جا به جایی لوله کشی، کاشی‌کاری بین کابینت، کف سازی و اجرای کفپوش های ضد رطوبت بخشی از متداول ترین عملیات در بازسازی آشپزخانه هستند.
به تجربه ثابت شده صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه و قسمت آشپزخانه به نفع‌تان نیست. دکوراسیون آشپزخانه به نوعی تکمیل کننده دکوراسیون داخلی منزل و پذیرایی است. آشپزخانه های اپن این روزها اصلی ترین مکان در هر ساختمانی هستند که در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی منزل نقش مهمی دارند. با برخی تغییرات ساده می‌توان تغییرات چشمگیری در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کرد.
نصب و اجرای کابینت آشپزخانه ممبران و کانتر چوبی لوکس به همراه نورپردازی آرک، از یک آشپزخانه قدیمی و خسته کننده فضایی خیره کننده و جذاب را به وجود می‌آورد. اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید برای کاهش هزینه بازسازی خانه می توانید برای بازسازی آشپزخانه اقدام به تعویض درب کابینت کنید. در نظر داشته باشید که دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید هماهنگی کامل با سایر عناصر طراحی داخلی در منزل داشته باشد.
البته اگر در نوسازی آشپزخانه، فقط تعویض کابینت مد نظرتان است باید بدانید که هزینه کابینت از متری  0،750،000 1 ریال شروع می شود و براساس انتخاب های شما بیشتر خواهد شد.

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی اتاق خواب

تعداد اتاق خواب‌ها و نحوه اجرای کار روی هزینه بازسازی خانه تاثیر مستقیم دارد. ساخت کمد دیواری های قدیمی از طریق دیوار کشی و چهارچوب فلزی تقریبا منسوخ شده است. امروزه انواع کمد دیواری ام دی اف با استحکام زیاد و ابعاد کوچکتر جانشین کمدهای قدیمی شده اند. ابعاد کمد دیواری با توجه به محل قرارگیری تخت و ابعاد تختخواب مشخص می شود. کمد دیواری نباید مانعی در جایگیری تختخواب ایجاد کند.

هزینه بازسازی سقف منازل مسکونی

اجرای کناف و میلگرد، گچبری‌ها، نورپردازی سقف کاذب و گچکاری سقف رایج ترین عملیات بازسازی در منزل است که بر زیبایی دکوراسیون داخلی می افزاید. هزینه بازسازی خانه با توجه به مصالحی که برای اجرای سقف انتخاب می‌شود، تغییر خواهد کرد. به طور معمول سقف هال و پذیرایی با طراحی های خاص کار می شود ولی لزومی به اجرای نورپردازی و تزئینات برای سقف اتاق خواب نیست.

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

هزینه بازسازی خانه در صورت تعمیر سرویس بهداشتی افزایش پیدا می‌کند. تجهیزات زیادی در فضای حمام و سرویس بهداشتی وجود دارد که قابل تغییر و نوسازی است. تعویض لوله های پوسیده و فرسوده هزینه زیادی دارد. جا به جایی شیرآلات و تاسیسات، نصب توالت فرنگی به جای توالت سنتی، عوض کردن وان قدیمی با مدل‌های جدیدتر، تعویض سیفون های فرسوده علاوه بر هزینه‌های عملیات بازسازی، زمان اجرای کار را نیز افزایش می‌دهند.

 

هزینه بازسازی خانه

در مقاله بازسازی هزینه خانه درباره؛

هزینه بازسازی کل ملک به صورت حدودی صحبت کردیم. بخش‌های مختلف یک منزل مسکونی را بیان کردیم تا بدانیم به چه بازسازی‌هایی نیاز دارند.

هزینه هر بخش از خانه با توجه به متریال و متراژ متفاوت می‌باشد. انواع کفپوش‌ها برای بازسازی کف منزل را عنوان کردیم، انواع تغییراتی که برای یک آشپزخانه،‌ دیوار و انواع دیوارپوش‌ها را مطرح کردیم که باعث تغییرات زیادی در دکوراسیون خانه می‌شود را بیان کردیم.

در جدولی قیمت‌های بخش‌های مختلف خانه آورده شده تا محاسبه‌ حدودی داشته باشید.