عکس رنگ زدن

نکات مهم در بازسازی ساختمان

ایا نگران فرسوده بودن ساختمان خود هستید و قصد ترمیم آن را دارید ؟

یا اینکه از ظاهر و جلوه آن خسته شده اید ؟

با خواندن مقاله زیر می توانید بصورت کامل با روند بازسازی خانه و تغییر ظاهر آن آشنا شوید و در کمترین زمان ممکن به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

عکس هزینه
  1. هزینه

به فکر بازسازی بنای خود هستید اما در مورد هزینه های آن اطلاعاتی ندارید؟

مجموعه ی ما پس از بررسی کامل بنای شما و تشخیص نیاز های آن به شما کمک می کند که با صرف کمترین هزینه، بازسازی ساختمان خود را شروع و به سرانجام برسانید.

عکس وضعیت ساختمان

    2.  وضعیت ساختمان

ارزیابی جزییات ساختمان قبل از بازسازی بسیار مهم و ضروری است. اینکار می تواند باعث مشخص شدن بخش هایی که نیازمند بازسازی فوری هستند شود و همچنین می تواند اطلاعاتی در رابطه با نوع ساختمان و انواع مصالح مصرفی به ما بدهد.

در صورتی که نیاز دارید تا ارزیابی وضعیت ساختمان خود را انجام دهید، کارشناسان نوین بازسازی، در اسرع وقت در خدمت شما خواهند بود. شما می توانید با اطمینان از کارشناسان ما بخواهید تا در مورد بازسازی ساختمان شما، اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

عکس رطوبت

   3.  رطوبت

عایق های رطوبتی استفاده شده در ساختمان ها در قسمت های مختلف (سرویس بهداشتی، کف پشت بام و…) پس از مدتی دچار فرسودگی می شوند و رطوبت را از خود عبور می دهند. پس انجام اینکار قبل از شروع بازسازی امری ضروری است.

پس از ارزیابی درست و عایق کاری مناسب می توان کار بازسازی را شروع کرد.

عکس استحکام

    4.   آیا از استحکام بنای خود اطمینان دارید؟

بازسازی ساختمان با بررسی و تعمیر سقف، ستون ها و دیوارها شروع می شود.

  • دیوار

دیوار های اصلی در صورت نیاز به بازسازی، تخریب نمی شوند. چون ستون هایی که وزن ساختمان شما را تحمل می کنند به انها متصل اند. (اصولا به این دیوار ها حائل گفته می شود.) دیوارهای حائل را تا رسیدن به اجر، روبرداری می کنند و سپس کار مرمت را ادامه می دهند تا دیواری نو و تمیز داشته باشیم.

  • ستون ها را فراموش نکنید!

ستون ها نیز ممکن است نیاز به مقاوم سازی داشته باشند. پس از این مرحله می توان کار گچ کاری را نیز روی آن ها انجام داد.

  • سقف

در بازسازی سقف باید به زیاد نشدن ترک های آن درصورت وجود توجه کرد و پس از آن می توان از سقف های کاذب یا کنافی و غیره استفاده کرد.

عکس تاسیسات

    5.   سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تاسیسات

در بازسازی ساختمان های قدیمی، تعویض سیستم های گرمایشی و بروز کردن آن ها میتواند علاوه بر مصرف کمتر انرژی، شما را از دست مشکلات سیستم های قدیمی خلاص کند. به طور مثال می توان از سیستم گرمایش از کف به جای موتورخانه استفاده کرد.

عکس دستگیره در قدیمی

    6.   تعویض تجهیزات

در بازسازی بناهای فرسوده معمولا تجهیزات ساختمان ها، آن کارایی همیشگی را ندارند. در این زمینه می توان به مواردد زیر اشاره کرد :

  • تعویض درب و پنجره ها

برای درب های بیرونی ساختمان می توان از درب های ضد سرقت که دارای چند لولا و چند قفل هستند، به جای درب های قدیمی استفاده کرد.

در مورد درب های داخلی نیز معمولا باری درب سرویس ها از درب های ضد آب استفاده می شود.

استفاده از پنجره های دو جداره به جای پنجره های قدیمی، علاوه بر حفظ گرما و سرما، از ورود سر و صدا نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند.

  • شیرآلات

شیرآلات قدیمی علاوه بر زشت کردن جلوه ساختمان شما، می توانند به علت استفاده نکردن از مواد مناسب در ساخت آن ها برای شما خطرناک نیز باشند. پس در تعویض شیرآلات حتما به نشان استاندارد و سلامت آن ها توجه کنید.

  • تغییر اندازه پنجره ها

علاوه بر تغییر نوع پنجره ها می توان اندازه آن ها را نیز به منظور افزایش نور در بخش های مختلف انجام داد.

پس از تعویض تجهیزات ساختمان و بازسازی اجزای مختلف آن نوبت به بخش جذاب کار می رسد.

عکس دکوراسیون

    7.   دکوراسیون و چیدمان

اگر قصد تغییر در ساختار ساختمان خود را ندارید یا اینکه آن تغییرات برایتان هزینه بر هستند یا اصلا ضروری نیستند، تغییر چیدمان بهترین انتخاب است.

در کل در این مرحله به تغییراتی بیشتر توجه می شود که در زیبایی ظاهری ساختمان تاثیر دارد.نکته ی مهم این است که تغییرات ساختاری مانند (لوله کشی، سیم کشی و..) باید در بخش های قبل انجام شده باشند چون هدف در چیدمان، تغییر در ساختار ساختمان نیست.

  • کفپوش

انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند تغییر شگفت انگیزی در ظاهر ساختمان شما ایجاد کند.

ما می توانیم بر اساس نوع استفاده شما از فضا، کفپوش هایی را به شما پیشنهاد کنیم که پس از

اعمال آن ها بر روی ساختمان، از دیدن فضای جدید شگفت زده خواهید شد.

  • رنگ آمیزی

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار ها و دیگر اجزاء، برای روح بخشیدن به فضای ساختمان بسیار مهم است که شما میتوانید در این بین از طرح های زیبا و خلاقانه ای که ما به شما پیشنهاد می کنیم نیز استفاده کنید. البته در این بین سلیقه شما حرف اول را میزند.

  • نورپردازی

با در نظر گرفتن اینکه شما از چه نوع رنگ آمیزی در مرحله قبل استفاده کرده اید می توان کار نورپردازی را شروع کرد. این امر می تواند در عین سادگی، به مسئله ای پیچیده تبدیل شود. متخصصین ما به شما کمک خواهند کرد حس و حال مورد پسند خود را در فضای ساختمان به بهترین شکل ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

ما امیدواریم که اطلاعات کامل و مفیدی را در مقاله نکات مهم در بازسازی ساختمان به شما ارائه داده باشیم.

شما میتوانید همین حالا از مشاوره رایگان ما برای شروع متحول کردن ساختمان خود استفاده کنید.