• پروژه بازسازی یوسف آباد

• مشخصات کلی پروژه

– نوع پروژه: بازسازی ساختمان
– محل اجرا: یوسف آباد
– نام شرکت مجری: تهران ایده
– تاریخ اجرا: 1397
– مدت زمان اجرا: 60 روز
– نوع ساختمان: مسکونی

بازسازی ساختمان مسکونی قدیمی یوسف آباد به قدمت 18 سال توسط تیم حرفه‌ای تهران ایده در سال 97 اجرا شده است. این پروژه با نظارت کامل تیم نوین بازسازی به مدت 60 روز به طول انجامید.
در این مقاله در مورد بازسازی بخش‌های مختلف این پروژه به همراه عکس می‌پردازیم.

بازسازی پروژه یوسف-آباد

• آشپزخانه

همانطور که گفتیم این ساختمان قدیمی بوده و قدمت 18 ساله داشته است. بنابراین آشپزخانه با تحولات زیادی مواجه شده است.
می‌توانید عکس قبل و بعد بازسازی آشپزخانه را ببینید.
کاشی دیوار، سینک و شیرآلات، کابینت، سقف و دکور کلی آشپزخانه برای قرار گیری لوازم آشپزخانه به کلی تغییر کرده است.

بازسازی آشپزخانه- یوسف آباد
 •  کابینت

کابیت به کار رفته در این پروژه قبل از بازسازی کابینت‌های فلزی بود که فرسوده و زنگ زده شده بودند.
به کابینت‌ هایکلاس سفید و طوسی رنگ تغییر یافتند. بعد از بازسازی ملزومات آشپزخانه اعم از یخچال، گاز، لباسشویی جایگاه مناسب خود را پیدا کردند. استفاده از کابینت سفید رنگ برای بزرگتر و پر نور دیده شدن آشپزخانه اهیمت دارد. همچنین کابینت هایگلاس به علت سطح براقی که دارد، موجود بازتاب نور بیشتر در محیط می‌شود.

 • بین کابینتی

برای زیباتر جلوه دادن فاصله دیوار بین کابینت‌های پایین و بالا از بین کابینتی طرح سنگ استفاده شد. بین کابینتی در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه بسیار موثر است. ابین کابینتی سنگ سفید با رگه‌های طوسی استفاده شد تا با کابینت‌ها همخوانی داشته باشند.

 • سینک ظرفشویی

سینک و شیرآلات قدیمی آشپزخانه با توجه به تغییرات ایجاد شده، تعویض گردیدند. شیرآلات این آشپزخانه راسان و مدل اهرمی است. سینگ نیز، سینک اخوان و دو لنگه است.

 •  سقف و نورپردازی

  قبل از بازسازی سقف ساده گچی بوده که برای زیباتر شدن به رابینس تغییر یافته است. در سقف رابینس امکان نورپردازی توسط ریسه‌های رنگی وجود دارد و برای داشتن نور بیشتر در اطراف آن از هالوژن استفاده شده است.

کابینت هایگلاس سفید-طوسی

• سالن پذیرایی

با بازسازی این آپارتمان به یک خانه زیبا و با دکوراسیون زیبا و نو رسیدیم.
بازسازی دیوار با نقاشی، سقف رابینس و نورپردازی، تعویض سرامیک کف و نصب قرنیز، تعویض پنجره
در این بخش به بررسی تغییرات ایجاد شده در بخش سالن پذیرایی می‌پردازیم. حتما عکس‌های بعد از بازسازی را ببنید.

 •  سقف

  سقف گچی و ساده به سقف رابینس با نورپردازی توسط ریسه‌های رنگی تغییر یافته، همچنین برای داشتن محیطی پر نورتر اطراف رابینس هالوژن توکار استفاده شده است.

 •  کف

  کف ساختمان در ابتدا سرامیک بوده که به علت قدیمی و فرسوده بودن با خواسته کارفرما، سرامیک‌ها تعویض شدند. از سرامیک طرح پارکت ابعاد 20* 120 استفاده شده است. استفاده از سرامیک با استفاده از طرح پارکت انتخاب مناسبی است تا هم از مزایای سرامیک بهره برد و هم از طرح پارکت برای نمای بهتر و استفاده از طرح چوب در چیدمان دکوراسیون استفاده کرد.
  استفاده از قرنیز برای جلوگیری از آسیب دیدگی دیوار و زیباتر دیده شدن کف، از قرنیز طرح چوب به رنگ قهوه‌ای تیره‌تر از رنگ کفپوش استفاده شده است.

سقف رابینس-بازسازی سقف
 •  تی وی روم

برای داشتنن یک دکوراسیون مناسب و جدا شدن فضای تلویزیون می‌توان از تی وی روم استفاده کرد. تی وی روم‌ها که جایگاه قرارگیری تلویزیون هستند با جنس و طرح مختلف ساخته می‌شوند. که در اینجا با توجه به خواسته کارفرما  تی وی روم جنس چوب با رنگ سفید ساخته شده است.

تی وی روم
 •  پنجره

پنجره‌های قدیمی در این خانه، فلزی و سنگین بودند که قطعا عایق خوبی برای صدا نیستند. برای داشتن جلوه بهتر سالن و همچنین عایق مناسب صدا از پنجره‌های دوجداره استفاده شده است.

 •  سیستم گرمایش

تغییر سیستم گرمایش که قبل از بازسازی موتورخانه بوده، به پکیج تغییر یافته است و رادیاتورها نیز تعویض شدند.

کفپوش سرامیک طرح پارکت

• اتاق خواب

برای اتاق خواب ها علاوه بر نقاشی دیوار و تعویض سرامیک کف، از کمد دیواری ام دی اف ایرانی طرح چوب و رنگ قهوه‌ای روشن با درب کشویی نصب شده است. برای حفظ دکور اتاق و ست بودن با کفپوش و همچنین کمک به داشتن فضای دلباز اتاق از رنگ روشن استفاده شده است.

اتاق خواب- کمد دیواری ام دی اف

درب اتاق‌ها چوبی بودند و فرسوده شده بودند، درب اتاق‌ها به درب سفید رنگ از جنس ام دی اف 8میل با روکش پی وی سی تعویض شد. استفاده از درب سفید برای اتاق‌ها موجب بزرگتر شدن فضا می‌گردد.

درب ام دی اف روکش پی وی سی

• سرویس بهداشتی و حمام

 • کاشی کف و دیوار

کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام به دلیل فرسوده بودن، رطوبت و ایحاد بوی نا و نامطبوع در این محیط تعویض شدند.

 • سقف

  یکی از طرح‌های مناسب برای داشتن سقفی متفاوت در سرویس و حمام، استفاده از سقف CNC یا همان آسمان مجازی است. باعث داشتن دکوراسیون زیباتری در این فضا می‌شود.

بازسازی حمام- سقف مجازی
 • شیرآلات

شیرآلات این ساختمان قبل از بازسازی شیرآلات مخلوط قدیمی بوده؛ که بعد از بازسازی برای استفاده راحت‌تر برای باز و بسته کردن شیر و همچنین جلوگیری از هدر رفت آب از شیرآلات اهرمی استیل نقره‌ای رنگ در حمام و سرویس استفاده شده است.

 •  روشویی

  از روشویی باکسی برای استفاده از جای بیشتر لوازم شوینده استفاده شده است. جنس روشویی از پی پی سی و ضد آب است. آینه گرد و نورپردازی شده است.
  حوله خشک کن نیز در حمام اضافه شده است.

در این مقاله بخش‌های مختلف ساختمان مسکونی یوسف آباد را که توسط تیم تهران ایده با نظارت کامل نوین بازسازی انجام شده است با عکس قبل و بعد و توضیحات ریزتر مطرح کردیم.

برای دیدن دیگر پروژه‌های نوین بازسازی به اینجا مراجعه کنید.