بازسازی خانه های کوچک

طراحی بد نقشه کشی اولیه ساختمان و یا چیدمان نامناسب می‌تواند بر فضای خانه موثر باشد و خانه را کوچکتر از متراژ واقعی نشان دهد. بازسازی خانه‌های کوچک، جهت بهره‌وری از فضای موجود و افزایش کارایی بیشتر خانه انجام می‌شود. یکی از عوامل موثر در خانه‌های کوچک، نور آن است؛ هرچقدر منبع نوری که می‌تواند وارد خانه شود کمتر باشد ابعاد خانه کوچک به نظر می‌رسد.

آپارتمان‌های امروزی، معمولا نسبت به قبل کوچک‌تر ساخته می‌شوند بهتر است برای بهره‌وری از فضای خانه، از رنگ‌های روشن برای سطوح دیوارها و کف استفاده کنیم.می‌توانیم از وسیله‌های رنگ روشن برای چیدمان در خانه استفاده کنیم.

خانه‌های قدیمی کوچک، معمولا دارای دیوارهای سیمان شده و کف موکت تیره می‌باشند؛ برای استفاده از فضای این خانه‌ها میتوان بازسازی انجام داد و دکوراسیون مناسب با تغییرات حاصل شده برای آن‌ها چید تا شاهد فضای دلنشین و جدیدی باشیم.

نکاتی کلی که در نوسازی خانه کوچک خود باید بدان توجه کنید:

استفاده از نور مناسب 

یکی از عوامل مهم در بزرگتر جلوه دادن خانه، نورپردازی مناسب است. نورپردازی باعث بزرگنمایی خانه می‌شود.هر چقدر نور اطراف بیشتر باشد شاهد خانه‌ای دلنشین و دلباز خواهید بود.از ارکان اصلی بزرگنمایی نورپردازی به صورت طبیعی یا مصنوعی است. اگر امکان بهره‌مند شدن از نورر طبیعی را در آپارتمان خود ندارید، حواستان به نورپردازی مصنوعی در سالن‌ها و اتاق‌ها باشد.به تنوع رنگی و ترکیب رنگی هالوژن‌ها و لامپ‌ها دقت کنید.

استفاده از مبلمان راحتی

با توجه به فضای کمی که در خانه دارید بهتر است از مبلمان راحتی و مدرنی که دارای تنوع و رنگ بسیاری است  و در بازار موجود است استفاده کنید. مبلمان کلاسیک و استیل که ابعاد بزرگی دارند و خانه را کوچک نشان می‌دهند و مناسب برای خانه‌های کوچک نمی‌باشند. برای تهیه مبلمان این نکته را در نظر بگیرید که برای بهره بردن از فضای بیشتر می‌توانید از نیم ست یا مبل ال شکل در سالن استفاده کنید.

در انتخاب رنگ و طرح پارچه مبلمان، کوسن و حتی پرده سالن نیز دقت کنید که حداکثر از دو الی سه رنگ بدون طرح استفاده کنید؛ تنوع رنگ و طرح سبب شلوغ دیده شدن فضا می‌گردد.

  • با توجه به وسیله‌های مصرفی در منزل و سلایق مختلف چیدمان متفاوتی وجود دارد. میتوانید مبلمان را در اطراف سالن بچینید و کف اتاق را خالی بگذارید، از میزهای غذاخوری کوچک دارای تنوع زیادی هستند استفاده کنید که علاوه بر حفظ دکوراسیون، از کارایی آن بهره ببرید و یا میتوانید از اپن آشپزخانه  به عنوان میز غذا خوری استفاده کنید. برای وسیله‌های کاری خود چون، رایانه و … از میزهای تحریر تاشو استفاده کنید.

  • برای داشتن خانه‌ای منظم چیدمانی خاص از مبلمانی با طرح‌های جدید و ظریف مانند مبلمان گرد استفاده کنید این نوع مبلمان علاوه بر ظریف بودن باعث خاص بودن فضا نیز می‌شوند. رنگ‌ روشن مبلمان باعث بزرگتر دیده شدن فضا می‌گردد.

همین الان برای مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 28421841-021

شما می توانید با شماره مستقیم بالا تماس گرفته یا فرم مشاوره و بازدید رایگان را تکمیل نمایید تا در چند ساعت آینده، با شما تماس گرفته شود.

همین الان درخواست مشاوره و بازدید رایگان را دارم!

استفاده درست از دیوارها

باید بدین نکته توجه کنید که خلاص شدن از شر دیوارهای مزاحم و محدود کننده، فواید بسیار زیادی برای آپارتمان های کوچک به همراه خواهد داشت . یکی از نتایج مثبت در این مورد بخصوص، کاهش گوشه های تاریک و بلا استفاده در خانه است. تزیین و چیدمان مبلمان در این قسمت ها سخت و اکثرا بی فایده است. در بازسازی آپارتمان کوچک این موضوع بسیار اهمیت دارد، هر چه دیوارها کمتر باشد، گوشه های بی استفاده در خانه نیز کاهش می یابد. پیامد این کار افزایش روشنایی خانه و همینطور استفاده بهینه مناسب از فضای کف است.

در اینجا به چند نمونه استفاده صحیح با کارایی بالا اشاره می کنیم:
  • استفاده از میزها یا کتابخانه های تاشوی جادار

  • شلف ها و طبقات عمودی جهت نظم بخشیدن به وسایل و لوازم

  • استفاده از نورپردازی های دیواری

  • استفاده از آینه های قدی و دیواری بزرگ ترفندی جذاب جهت بزرگنمایی فضاهای کوچک است .

  • استفاده از آینه های دیواری در ابعاد مناسب در مقابل منابع نوردهی و نور پردازی کمک بزرگی جهت روشنی و بزرگتر شدن فضا می باشد.

استفاده از رنگ های روشن یا خنثی 

جهت بهره‌مند شدن از فضایی مطلوب:

زمانی که در آپارتمان کوچک زندگی می کنید؛ در انتخاب رنگ و طرح وسایل، دیوارها و کفپوش، لوازم منزل،را در نظر بگیرید تا فضایی ایجاد کنید که تنها با یک بار هزینه کردن برای منزل و لوازم خود، بعد از مدتی همان تازگی را برای شما به همراه داشته باشد. رنگ‌های جیغ و طرح‌دار در نگاه اول جذاب می‌باشند اما در فضاهای کوچک بعد از مدتی، باعث خستگی و دلزدگی می‌شوند. برای جلوگیری از مشکل احتمالی بهتر است از رنگ‌های ساده و خنثی استفاده کنید.